Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü)

LucKy
    LucKy
    Yeni Kullanıcı
    Yeni Kullanıcı

Aktiflik :
    Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) Right_bar_bleue

Uzmanlık : Null

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) Empty Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü)

Mesaj tarafından LucKy Cuma Mayıs 21, 2010 3:19 am

butterfly-
    Hareketin etki ettiği gruplar
    BURDAN

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) 1-5-1

latarel
    Hareketin etki ettiği gruplar BURDAN

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) 2-5

peck deck rear latarel

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) 3-5

scott dambıl curl
    Hareketin etkilediği gruplarBURDAN
    Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) Az4

triceps push down

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) 6-2

leg extension

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) NBACAK

eg curl

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) 9

wide grip lat pulldown

Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) 7-2

front lat pull down
    Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü) Az6

Özel mesajla bir cok sorular gelmekte.
    Bunlardan bazilari:

-15 yaşında 14 yaşında başladım boy uzamasını engellermi ?

-Hangi program boy uzamama yardımcı olur ?

-Vücut geliştirme ye başlama yaşı en erken nedir ?

Gibi mesajlar almaktayım bu konuda ufak bir araştırma yaptım ve gördümki ülkemizde hiç bir yerde bununla ilgili çalışma ve detay verilmemiş bir eksiklik hissetim ve bu başlığı açma gereği duydum.

öncelikle eğer vgye başladıysanız bunun yaşı minimum 14 yaştır. vucudumuz homostatik mekanizmasının tam olgunluğuna ve antreman egzersizlerine yanıt vermesi bu yeteneklerin oluşması 14 yaşında tamamlanmış olur.

fakat bu yeteneğin oluşması ile yapılacak baskılı egzersizlerin kemiklerdeki boy uzamasını salgılayan epifiz2 (plaklar) noktalarını erken kapatarak uzamayı engellemiş olursunuz. çünkü vucut 14 yaşında egzersizlere cevap verecek yaşa gelmiştir lakin boy uzama yaşı erkeklerde 16-18 olduğunu düşünürsek bu aralıktaki faliyetlerimiz boy uzamasına yardımcı olan faliyetler olmalıdır.

14 yaşının altında program tamamen açmaya yönelik bile olsa bilime dayanarak kesinlikle önermemekteyim. gerek karbonhidrat rezervelerin küçük olması aerobik seviyelerinin düşüklüğü,ve kalp atımının hızlı olması güçlü olmaması yüzünden 14 yaş altındakilerine önermiyorum.

Yukarıdaki egzersizler özellikle 14 yaş ve üstü için çıkarıldı bu egzersizleri 1 yıl boyunca hafif ve haftada 3 gün yapmanızı şiddetle öneririm.

verilen tüm hareketler omurgaya tepe noktasından baskıya maruz bırakmayan,epifiz bölgelerinin daha aktif çalışmasını sağlayan ve kas ve kemiklerin uzunlamasına gelişimini sağlayan bir programdır.

setleri3x8 olarak yapmanızı ve harekette zorlanma esnasında nefes vermenizi şiddetle tavsiye ederim

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 7:54 pm