Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Tasarım, Kodlama, Premium Accounts


  Yeni Bir Yemleme Saldırısı ve Yine PDF

  Paylaş
  avatar
  DespoX
  Moderatör Adayı
  Moderatör Adayı

  Aktiflik :
  10 / 99910 / 999

  Mesaj Sayısı : 526
  Nerden : Karakol
  Lakap : Despot
  Uzmanlık : Null
  Ruh Hali :
  Grup : BT Group
  Kayıt tarihi : 28/08/08

  default Yeni Bir Yemleme Saldırısı ve Yine PDF

  Mesaj tarafından DespoX Bir Paz Şub. 07, 2010 11:02 pm

  Yeni bir yemleme saldırısı ve yine konu PDF!
  Yeni yemleme saldırısı sahte Adobe Reader güncellemesi vaat ediyor.

  Pek çok kullanıcının hayatını kolaylaştıran Adobe’nin PDF dosya türünü hacker’lar da çok seviyorlar. Hatırlayacağınız gibi daha yakın zamanda PDF içerisindeki bir güvenlik açığını kullanan hacker’lar, gönderdikleri e-postalardaki PDF’leri açan kullanıcıların bilgisayarlarına bir B face=Times New Roman Truva atı/B yerleştiriyorlardı. Şimdi ise hedefleri Truva atı yerleştirmek değil, yemleme saldırısı ile kullanıcıları istedikleri sitelere çekebilmek.

  Hacker’ların gönderdikleri sahte e-postalarda çok yakın zamanda B face=Times New Roman yeni sürümünü duyurduğumuz/B Adobe Reader’ın popülerliğini kullanmaya çalışıyor ve PDF görüntüleme ve oluşturma yazılımının yeni bir sürümünün çıktığını duyuruyorlar. newsletter@pdf-adobe.org e-posta adresinden geliyormuş gibi görünen bu e-posta "download and upgrade Adobe PDF Reader - Writer for Windows" ve yanında sahte bir sürüm numarası konu satırına sahip.

  Eğer siz de böyle bir e-posta alırsanız içerisindeki bağlantıya tıklamamamız ve Adobe Reader’ın yeni ücretsiz güncellemesini http://get.adobe.com/reader/ şu adresten indirmeniz güvenliğiniz için büyük önem taşıyor.

  Bilgilerinize

   Forum Saati C.tesi Ekim 20, 2018 11:54 pm