Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Tasarım, Kodlama, Premium Accounts


  Gözünüzle Görün

  Paylaş
  avatar
  Trouble
  R00T

  R00T

  Aktiflik :
  950 / 999950 / 999

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1985
  Yaş : 26
  Uzmanlık : PS , PHP , HTML ,
  CSS , C , Tasarım
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 14/07/07

  Kişi sayfası
  CeuPuan: 999999999

  default Gözünüzle Görün

  Mesaj tarafından Trouble Bir Ptsi Mart 21, 2011 5:52 pm  Şimdiye kadar sadece miyoplar lazerle göz ameliyatı olabilirken, artık hipermetrop ve astigmatlar için de lazer teknolojisi devreye girdi. Amerikan Federal İlaç Departmanı’nın da (FDA) onayladığı “excimer lazer” yönteminde “lazer disk” kullanılarak hipermetrop ve astigmatlar tedavi edilebiliyor. 18 yaşını aşmış, gözlük veya lensten kurtulmak isteyen herkes bu yöntemden faydalanabiliyor.

  Görme kusurları
  Miyopi (uzağı görememe), hipermetropi (yakını görememe) ve astigmatizma (net görememe) gözün boyundaki ve korneanın şeklindeki normal dışı değişiklikler sonucu oluşuyor. Bu şekil bozukluğundan dolayı kornea ve mercekte kırılan ışık, retinanın tam üzerine düşemediğinden, görme kusurları oluşuyor. Lazer ameliyatlarıyla artık tüm bu kusurlar büyük başarıyla gideriliyor. Ameliyat öncesi hastanın iki gözü için ayrı ayrı refraktif (kırma kusuru) muayenesi yapılıyor. 40 yaşın üzerinde ise göz tansiyonu mutlaka ölçülüyor.

  Ameliyat sonrası ise,
  * Gözün normal anotomisi bozulmuyor
  * Tedavi sonrası gözün bantlanmaya ihtiyacı olmuyor
  * Ağrı olmuyor
  * 20 dereceye kadar miyoplar dahi tedavi ediliyor.
  Acı, ağrı yok
  Prof. Dr. Turgay Aktunç, miyop ameliyatlarında iyileşmenin hemen ertesi gün gerçekleştiğini belirterek şu bilgileri verdi:
  “Hasta ilk günden net görmeye başlar. Hipermetrop ve astigmat ise zor düzelen göz bozukluklarıdır. Bu konuda dünyada en son kullanılan teknoloji lazer disk. Ufak bir düğme büyüklüğündeki lazer diskle artık hipermetrop ve astigmatlar da gözlük veya lenslerinden kurtulabiliyor. ”

  Yüzde 90 başarı
  ABD’de lazerle göz ameliyatı uygulayan bir klinikte çalışmış Gülferi Yıldırım ise yeni teknolojiyle bu ülkedeki astigmat ve hipermetroplarda yüzde 85 – 90 başarı sağlandığını belirterek şöyle konuştu:
  “Ameliyat esnasında gözün yapısına ve derecesine uygun olarak üretilmiş lazer diskler kullanmanın avantajları pek çok. Ameliyat sırasında lazer ışını önce bu disk üzerinden geçtiği için, erittiği şeklin bire bir kopyasını göze veriyor. Böylece hata payı neredeyse sıfırlanmış oluyor.”


  ™ Haddinizi Bilmeniz Yeterli

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 4:55 am