Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Tasarım, Kodlama, Premium Accounts


  Türk Adının Yok edilme Çalışması

  Paylaş
  avatar
  Trouble
  R00T

  R00T

  Aktiflik :
  950 / 999950 / 999

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1985
  Yaş : 26
  Uzmanlık : PS , PHP , HTML ,
  CSS , C , Tasarım
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 14/07/07

  Kişi sayfası
  CeuPuan: 999999999

  default Türk Adının Yok edilme Çalışması

  Mesaj tarafından Trouble Bir Ptsi Ağus. 16, 2010 5:41 pm

  TÜRKİSTAN adının yok edilişi - ORTA ASYA DEYİMİ -

  Çarlık döneminde, işgal ettikleri Türkistan'ın batı bölümünü, ya da, "Batı Türkistan"ı belleklerden silmek, dolayısıyla Türk Dil, Kültür ve tarihini yok etmek için bu adın yerde,

  * ORTA ASYA deyimini kullanmış, başta bizler olmak üzere bu, bütün dünyaca kabul edilmiştir.

  * Türkistan adının yok edilişi ile artık Türkistan denmediğinden Türk kelimesi ağızlara alınmadığından Türk dil, kültür ve tarihinin, inkâr ve yok edilişi çok kolaylaşmıştır.

  Bu kolaylık nedeniyle, Batılı kaynaklara dayanan Türk tarihi de Türkistan'la beraber yok olmuş, Tarihimizin (-3ncü) yüzyıllara atılması hiç bir zorluk göstermemiştir... Artık "Türkistan denen ülkede Türk yoktur denilemez" diye itiraz etmek tümüyle imkânsızdır...

  DOĞU TÜRKİSTAN

  Kısa sürede Doğu Türkistan adı Çinlilerce, önce Çin Türkistan'ına, sonra da Sin-Kiang'a (yeni sınır demek), Sin-can'a (not: Ankara yakınındaki "Sincan'la ilgisi... dilcilere?) dönüştürülmüştür. Bu da başta tarihçilerimiz olmak üzere, hiçbir itiraz edilmeden kabul edilmiş ve kitaplarımıza bu şekilde geçmiştir.


  ÇİN YÖNETİMİN STRATEJİSİ

  * Günümüzde, Uygur devletinin bu geniş topraklarında varolan Türk Kültür ve tarihinin şahidi ve kanıtı olan yapıtlar sistemli bir şekilde yok edilmektedirler ??.. Amaçları, bu Ön-Türk topraklarında tarihin Çin uygarlığıyla başladığını kabul ettirmektir.


  ÇİN'de PİRAMİTLER

  Bu çabalarına, bir de Şensi eyaletindeki Mısır ve Meksika piramitlerinin babası sayılan 'BEYAZ PİRAMİ' ve etrafındaki 100'e yakın piramidin bilinmemesi için konulmuş olan yasakları da katmamız gerekecek. Tesellimiz şudur ki bu piramidin, İkinci Dünya Savaşında, uçaktan resmi çekilmiş ve bu resim 1957'de Life dergisinde yayınlanmıştır.

  Acaba tarihçilerimiz, Kültür Bakanlığı, UNESCO, İnsan Hakları kuruluşları, bu konuda ne düşünmektedirler !?..


  YERLEŞİLMEMİŞ TOPRAKLAR !!??..

  Rus ve Çin işgalinden önce Türkistan'da (Orta Asya'da) tarih, Batılı araştırmacıların lütufları ve ilgili Prof'lar ve TTK kabulleri(!) ile ancak, (-220) de Türklerle başlatıldığı için, tarihten yok edilmiş olan Türkistan, yerleşilmemiş topraklar diye kabul edilmiştir.

  Sovyet Rusya'nın yıkılmasından sonra, Batılılar birbirleri ile yarış halinde Türkistan'da (Orta Asya'da) araştırma merkezleri açmışlardır.

  "Uygarlıkların beşiğinin Türkistan ve Türkistan'ın sahibinin "Türkler" olduğunu bilen, fakat bu gerçeği bir türlü üstünlük duygularına ve gururlarına yediremeyen Batılılar Orta Asya'ya yerleşmek için çok yönlü yakıştırma imkânlar"ı aramnaktadırlar.

  Ruslar, Ön-Türk ve tarihini, başta İskitler olmak üzere şiddetle reddetmektedirler. Batılının her yazdığına inanan bazı araştırmacılarımız ise, rahatların kaçıran Ön-Türk uygarlığını reddetmek için, bu kökeni olmayan iddiaları benimsemektedirler.

  Bu, Rus iddiaları o kadar bilim dışıdır ki, bunların bugünkü Rusya topraklarına gelişi İSA'DAN SONRA DOKUZUNCU YILDADIR.

  * Kiril alfabesinin kökeni, Ruslar TÜRK / RUS etnisi icat etmişlerdir??..

  DNA TESTİ ?.. Kan'dan, GEN'lere iniş

  Kan bağı ve Irk'a karşı olan Batılılar, bu kere daha da derine giderek DNA testine başvurmaktadırlar. Şimdiye kadar -ön yargılara dayanan- kendilerini Türkistan'da görmek için sarf ettikleri bu çabalar genelde büyük fiyaskoyla sonuçlanmış olmasına rağmen, bir an Orta Asya'nın ilk halkının

  * Avrupalılar olduğu kabul edilse bile, biz

  * Kültürü, Ön-Türk Kültürünü esas aldığımızdan, bizim için sonuç, hiç bir şekil ve şartta değişmez.

  * Üstelik, bizi Anadolu'dan DNA testiyle silmek isteyen Batı, büyük hayal kırıklığına uğrayarak bu testin lehimize sonuç verdiğini hayret görmekte.

  Batı Anadolu'da Grekleri aramak için yapılan testler sonucu buranın, buradaki yerli ahaliye ait olduğu ortaya çıkmıştır. Son olarak Van Muradiye İlçesi / İtalya tecrübesi gibi!..


  ™ Haddinizi Bilmeniz Yeterli

   Forum Saati Ptsi Ara. 17, 2018 10:17 am