Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Tasarım, Kodlama, Premium Accounts


  Dünya dördüncüsü olduk

  Paylaş
  avatar
  DespoX
  Moderatör Adayı
  Moderatör Adayı

  Aktiflik :
  10 / 99910 / 999

  Mesaj Sayısı : 526
  Nerden : Karakol
  Lakap : Despot
  Uzmanlık : Null
  Ruh Hali :
  Grup : BT Group
  Kayıt tarihi : 28/08/08

  default Dünya dördüncüsü olduk

  Mesaj tarafından DespoX Bir Paz Şub. 07, 2010 11:03 pm

  Global Game Jam 2010’da (Yenilikçi Oyun Geliştirme Dünya Maratonu), Oyun Geliştirme Türk Milli Takımı uykusuz geçen 48 saatin sonunda “Aldatma” temalı 19 oyun geliştirerek dünyadaki 138 merkez arasında dördüncü oldu.

  ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (METUTECH-ATOM) ile ODTÜ Enformatik Enstitüsü, 29-31 Ocak tarihlerinde Turkcell’in desteğiyle “Yenilikçi Oyun Geliştirme Dünya Maratonu” etkinliğine ev sahipliği yaptı.

  Etkinlikte, 48 saat gibi kısa bir zaman dilimi içinde dünya genelindeki 4 binden fazla katılımcı 900’ün üzerinde oyun geliştirdi.

  Maratona geçtiğimiz yıl ilk kez katılmasına rağmen 53 merkez arasında üçüncü olan METUTECH-ATOM, bu yıl 62 katılımcıyla 19 oyun geliştirerek dünya genelinde 48 saatte en fazla oyun geliştiren dördüncü merkez oldu.

  TEMA “ALDATMA”

  Yenilikçi Oyun Geliştirme Dünya Maratonu’nun bu yılki teması “Aldatma” olarak belirlendi. Temanın açıklanmasında sonra 48 saatlik etkinlik diğer merkezler gibi Türkiye için de başlamış oldu.

  Dünyada ikinci kez global olarak düzenlenen etkinlikte 48 saat sonunda ortaya çıkan 19 oyunu oynayıp sunumları izleyen jüri, genel ve mobil kategoride Türkiye finalisti olan oyunları belirledi.

  Mobil Kategoride “Xanka” grubu “Abidino” adli oyunla genel kategoride ise ’Tirt” grubu “Swaps N’Traps” adlı oyunla birincilik kazandı. Ekipler, Intel “New Core i5” işlemcileri ile ödüllendirildi. Genel kategoride, ikinciliği “Wireland” üçüncülüğü de yine “Abidino” oyunları kazandı.

  138 merkez arasında ilk beşe giren ülkeler, sırasıyla Danimarka, Hollanda, İsrail, Türkiye ve Norveç oldu.

   Forum Saati C.tesi Ekim 20, 2018 10:40 pm