Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Tasarım, Kodlama, Premium Accounts


  Google, Hackerlara Meydan Okuyor..!

  Paylaş
  avatar
  DespoX
  Moderatör Adayı
  Moderatör Adayı

  Aktiflik :
  10 / 99910 / 999

  Mesaj Sayısı : 526
  Nerden : Karakol
  Lakap : Despot
  Uzmanlık : Null
  Ruh Hali :
  Grup : BT Group
  Kayıt tarihi : 28/08/08

  default Google, Hackerlara Meydan Okuyor..!

  Mesaj tarafından DespoX Bir Paz Şub. 07, 2010 11:03 pm

  İnternet Explorer 6 daki güvenlik açığının kurbanı olan, ve herkesin dilinde dönen Google (Chrome), Hackerlara meydan okuyor...

  Google , 1 Mart’tan itibaren İnternet Explorer 6 desteğini çekmekle kalmıyor, Google Chrome deki güvenlik açığını bulabilecek olanlara, para ödülü dağıtmaya başlıyor.

  Google , Chrome veya Chromium da saptanacak her güvenlik açığı için, 500 $ ila 1337 $ arasında değişen miktarlarda para ödülünü, açığı tespit edene verileceğini DUYURDU..

  Tespit edilen açığın önemine göre miktarda yükselebileceğini belirten Google, küçük büyük tüm güvenlik açıklarının raporlarını dikkate alacaklarını belirtiyor.

  Benzer bir uygulamayı daha önceden, Mozilla gerçekleştirmişti. Mozilla cimri davranarak, saptanan her güvenlik açık için 500 $ fiyat biçmişti.

  Google devi biraz daha bonker davranarak, daha cazip bir kural ortaya koyuyor. Öncelikli güvenlik açıkları için katlanan para ödüllerinin yanı sıra, Chromium daki bir takım eklentilerin açıklarınıda kabul sayıyor... Ödüle daha cazip kılan; Geliştirme sürecindeki sürümler içinde, bu avantaj kuralları geçerli sayıyor.

  Şimdilerde H4cky0u - Milw0rm gibi alanların , deneyimli Browser (Tarayıcı) Korsanları, bu yolda para kazanmak için yoğun bir şekilde tecrübelerini konuşturmaya çalışıyorlar. Hackerlara meydan okuyan ve Chrome - Chromium da duelloya çağıran Google , açıkları gizli tutarak, Verilen ödül miktarlarını duyurularda yer vermesi bekleniyor.

  Google Chrome - Chromium duyurusunu ve diğer ayrıntılarını burada bulunan bağlantıda bulabilirsiniz.

  KAYNAK:http://www.chip.com.tr/forum/google-hackerlara-meydan-okuyor-para-dagitiyor_t150578.html


  BT Group - Bilim ve Teknoloji Ekibi

  Eminim cw’den para ödülünü alabilecek kapasitede arkadaşlarımız var..Bu konunun peşinden gitmeleri yararlarına olacaktır..

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 5:05 am