Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Tasarım, Kodlama, Premium Accounts


  İnternetin Oscarları yeni sahiplerini arıyor

  Paylaş
  avatar
  DespoX
  Moderatör Adayı
  Moderatör Adayı

  Aktiflik :
  10 / 99910 / 999

  Mesaj Sayısı : 526
  Nerden : Karakol
  Lakap : Despot
  Uzmanlık : Null
  Ruh Hali :
  Grup : BT Group
  Kayıt tarihi : 28/08/08

  default İnternetin Oscarları yeni sahiplerini arıyor

  Mesaj tarafından DespoX Bir Paz Şub. 07, 2010 10:59 pm

  S.a

  İnternetin ‘Oscar’ları yeni sahiplerini arıyor. 8. Altın Örümcek Web Ödülleri’ne başvurular 15 Şubat - 31 Mart tarihleri arasında başlıyor.


  DorukNet tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Altın Örümcek Web Ödülleri için başvurular 15 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan Altın Örümcek Web Ödülleri’nde 32 kategoride 2009 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeler ödüllendirilecek.

  8.Altın Örümcek Web Ödülleri için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 15 Şubat - 31 Mart tarihleri arasında www.altinorumcek.com web sitesinden gerçekleştirebilecek. Yarışma ile ilgili tüm detaylı bilgiler web sitesinde yer alıyor. Adaylar 32 kategori içerisinden, web sitelerinin değerlendirilmesi için uygun gördükleri en fazla 3 farklı kategoride başvuruda bulunabilecekler. Bir web sitesi için en fazla 3 farklı kategoride başvuru yapılabilecek ancak adaylar birden fazla web sitesi için başvuruda bulunabilecek.

  Başvuru süresinin bitiminden sonra bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan juri üyeleri toplanarak adayları ön eleme, grup elemeleri ve final elemelerinde üç aşamalı olarak eleyecekler. 8.Altın Örümcek Web Ödülleri’ne yapılan başvurular, toplam 10 değerlendirme kriteri baz alınarak gerçekleştiriliyor. Bu kriterler; tasarım, navigasyon, içerik, teknoloji, etkileşim, pazarlama, yaratıcılık/yenilik, gizlilik politikası/ bilgi güvenliği, genel deneyim/kullanılabilirlik, görme engellilere uygunluk olarak belirlendi.

  Final değerlendirmeleri sonucunda jürinin oyları ile belirlenmiş olan ödül sahipleri Eylül ayında düzenlenecek olan ödül gecesinde açıklanacak. 2009 yılında gerçekleştirilen 7. Altın Örümcek Web Ödülleri 4.000’e yakın davetlinin katılımıyla Turkcell Kuruçeşme Arena’da gerçekleştirilmişti.

  Ayrıca organizasyonda, Halk Oylaması ile internet kullanıcılarının da organizasyona katılımının teşvik edilmesi ve beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratılıyor. Halk oylamasına katılmak isteyen internet kullanıcıları 08 - 30 Haziran 2010 tarihleri arasında organizasyonun resmi web sitesini ziyaret ederek oylama hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

   Forum Saati Ptsi Ekim 15, 2018 8:27 pm