Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Tasarım, Kodlama, Premium Accounts


  Allah Allah Deyip Geçti

  Paylaş
  avatar
  Trouble
  R00T

  R00T

  Aktiflik :
  950 / 999950 / 999

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1985
  Yaş : 26
  Uzmanlık : PS , PHP , HTML ,
  CSS , C , Tasarım
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 14/07/07

  Kişi sayfası
  CeuPuan: 999999999

  default Allah Allah Deyip Geçti

  Mesaj tarafından Trouble Bir Perş. Ocak 28, 2010 5:31 am

  Balyoz’a ilişkin ilk kez konuşan Orgeneral Başbuğ, tehditler savurdu: Vicdansızlara soruyorum. ‘Allah, Allah’ diye askerine hücum ettiren bir ordu nasıl Allah’ın evi camiye bomba attırmayı düşünür. Bizim de bir sabrımız var


  Balyoz Harekât Planı’yla ilgili suskunluğunu bozan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, darbe planını eleştirenleri sert bir dille tehdit etti. Sinirli bir şekilde önündeki kürsüye vura vura konuşan Başbuğ, “Vicdansızlar. Türk Ordusu’nun da bir sabrı var” dedi.

  Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’nda düzenlenen Kâzım Karabekir’ı anma toplantısının ardından Balyoz Planı’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Kâzım Karabekir’in “Vatandaş! yanlış bilgi felaket kaynağıdır. Her işin evvela hakikatini ara ve öğren, sonra münakaşasını istediğin gibi yap” sözlerini anımsatan Başbuğ, “Bugün buna çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum” dedi.

  Orgeneral Başbuğ özetle şunları söyledi: “Bu plan semineri (Balyoz) yedi yıl önce icra edildi. Nerede? Birinci Ordu Karargâhı’nda icra edilmiş. Bu iddiaların basında yer alması üzerine seminerle ilgili elimizdeki bilgileri toplamaya başladık. Şimdi bu plan semineri ve buna bağlı plan konusunda çeşitli şeyler söyleniyor. Biz ciddi bir kurumuz, her iddiayı incelemek zorundayız. İnceleniyor olması, bunun kabulü anlamına gelmiyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda detaylı inceleme devam ediyor. Sonucunu bu hafta içinde sizinle paylaşırız.

  Hiç mi vicdanınız yok
  Vahim iddialar var. TSK’da, eğitimde kullandığımız dokümanlara ‘talimname’ deriz. Talimnamelerimize baktığımız zaman, taarruz bölümü, özellikle hücum bölümünde... Hücum bölümü ne demek? Taarruzun en son safhası... Biz askere ne dedirtiyoruz biliyor musunuz? ‘Allah, Allah’ diye asker taarruz ediyor. Şimdi ben sizlere soruyorum, vicdansızlara soruyorum. ‘Allah, Allah’ diye askerine hücum ettiren bir ordu nasıl Allah’ın evi camiye bomba attırmayı düşünür. Vicdansızlıktır, lanetliyorum bunları. Bu kadar vicdansızlık olur mu? Çanakkale’de de böyleydi, İstiklal Savaşı’nda da böyleydi, bugün de böyle. Bugün de bu ordunun Mehmetçiği, ‘Allah Allah’ sesleriyle eğitim yapıyor. Talimnamemizde var. Böyle bir ordu, böyle bir ordunun kişileri çıkacak Allah’ın evi camilere bomba atacak, oradaki dini ibadetini yapan kişileri şey yapacak.

  Lanetliyorum... Yine bu ordunun kişileri çıkacak, kendi uçağını vesaire yapacak. Lanetliyorum... Türk Ordusu’nun da bir sabrı var. Bu asker şimdi bölgede, elinde silah bekliyor milleti. Siz bu orduyu, tümü nasıl böyle itham edersiniz. Hiç mi vicdanınız yok. Yapanlara söylüyorum.

  Şikâyet etme gereğini yap
  Genelkurmay Başkanı olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıyım. Elbette TSK’nın tüm personelini düşünmem gerekiyor. Ancak, şunu burada açıkça ifade edeyim, yetkili makamlarda olmak, görev ve sorumluluklara sahip olmak, sadece size şikâyet etme yolunu yaratmaz. Böyle bir şeyimiz de yoktur. Yani ‘sadece şikâyet edeceğiz...’ Yok öyle bir şey. Aynı zamanda görev ve sorumluluğu olanların, sorunları çözmek veya çözme yönünde gayret göstermek vazifeleri. Bizim anlayışımız budur.

  Bilgi sızdıran 10 kişi tutuklandı
  Bunu ilk defa açıklıyorum: Bugüne kadar
  TSK içinde bilgi sızdırması kapsamında açılan soruşturma adedi 61. Bunlardan dokuz tanesi kovuşturma, yani yargı safhasına dönüşmüştür. Bir tanesi sonuçlandırıldı ve bu mahkemenin sonuçlandırdığı karara göre bir subay üç yıl hapis aldı ve Silahlı Kuvvetler’den tarh edildi. Şu anda 10 kişi de bu kapsamda, çeşitli rütbelerde tutukludur.
  Darbe iddialarından rahatsızız

  Bu kelimeyi burada söylemekten hicap duyuyorum ama mecburum. Son dönemde, maalesef darbe, darbe iddiaları Türkiye’nin gündemini, ana gündem maddesini teşkil ediyor. Darbe, darbe iddiaları... Hicap duyuyorum ve bu kapsamdaki iddialardan TSK olarak fevkalade rahatsızız. Bu konulara ilişkin TSK’nın durumu, pozisyonu nedir? Söyledim ama bir kere daha tekrar etme ihtiyacı duyuyorum. Bakın, ben 1960’da askerî lise öğrencisiydim, 1960 yılının ekim ayında öğrenci olarak Kara Harp Okulu’na geldim ve 1962 yılında da genç bir teğmen olarak TSK’nın görevlerine katıldım. Yani bir noktada, 1960-2010 yani 50 yıl... Türkiye’nin yaşadığı olayları biz de görevimizin kapsamı içinde, bazısı daha detaylı, bu 50 yılı yaşayan birisiyim. Bu kapsamda diyorum ki; Türkiye’de, elbette, 1960’lardan beri benim jenerasyonum en azından, benim de yaşadığım geçmiş dönemlerle ilgili... Elbette Türkiye’de bazı olaylar yaşandı. Ama biz diyoruz ki Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bugün artık bu olayların geride kaldığını biz değerlendiriyoruz. Ayrıca bu süreçte yaşanan olaylardan kendi payına düşen bölümlerinden gerekli dersleri de çıkardığını düşünüyoruz.

  Artık TSK olarak, ülkenin huzura ve barışa ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bugün herkesin, 72 milyonun, bizce artık yürükten inanması gereken husus şu olmalı: Biz diyoruz ki, demokraside, demokratik yönetimlerde en önemli husus, iktidarların seçimlerle, demokratik yönetimlerle el değiştirmesidir. Bu kadar net, açık olarak bu konuyla ilgili düşüncelerimi ifade ettikten sonra... Ben de haklı olarak soruyorum: Peki bu darbe iddialarının devamlı gündemde kalmasından kim menfaatleniyor? Bunu da sormak benim hakkım.” TARAF


  ™ Haddinizi Bilmeniz Yeterli

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 5:11 am