Tasarım, Kodlama, Premium Accounts

Tasarım, Kodlama, Premium Accounts


  BJK yi Lızdıracak renkli teklif

  Paylaş
  avatar
  Trouble
  R00T

  R00T

  Aktiflik :
  950 / 999950 / 999

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1985
  Yaş : 26
  Uzmanlık : PS , PHP , HTML ,
  CSS , C , Tasarım
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 14/07/07

  Kişi sayfası
  CeuPuan: 999999999

  default BJK yi Lızdıracak renkli teklif

  Mesaj tarafından Trouble Bir Ptsi Eyl. 29, 2008 7:02 pm

  Türk spor tarihinin en köklü kulüplerinden biri olan, 105 yıldır formasında siyah-beyaz renkleri kullanan Beşiktaş Spor Kulübüne, renk uzmanından ''enerji gücünü artırması'' için ''renklerini değiştir'' önerisi geldi.

  Yurt içi ve yurt dışında uzun yıllar araştırmalar yapan Renk Center Psikolojik Danışmanlık Eğitim Merkezi'nin sahibi renk bilimci Metin Yahya Üster, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın simgesi haline gelen siyah ve beyazın aslında birer renk olmadığını öne sürdü.

  ''Bize göre Beşiktaş'ta renk yok. Çünkü siyah ve beyaz renk literatüründe renk olarak kabul görmüyor'' diyen Üster, beyazın, renkleri meydana getiren bir çıkış noktası, siyahın ise renklerin kaybolduğu karanlık bir alan olduğunu ifade etti. Üster, renk biliminin meydana gelişinde beyazın anaç olarak doğurgan bir renk potansiyeline sahip, temizlik, şeffaflık ve romantizm salgılamasına rağmen beyazda aktif bir güç olmadığını söyledi.

  Üster, siyahta ise ölümü getiren, matemle iç içe olan, olumsuzluğu salgılayan bir enerji olduğunu savunarak, şöyle konuştu:

  ''Bize göre Beşiktaş'ta renk yok. Çünkü siyah ve beyaz renk literatüründe renk olarak kabul görmüyor. Bir futbol takımının futbolcularının ten temaslı giydiği forma renklerinin sahada futbolculara enerji vereceğini düşünürsek, bunu yasal doping olarak kabul edebiliriz. Renkler bir kulübün sahip olduğu enerji potansiyelleridir. Logo renklerinden tutun kulüpteki bütün renk görünümünün veya renksizliğin, o kulübü olumlu ve olumsuz yönde etkileyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.''

  Beşiktaş'ın kurulduğu günlerde kırmızı rengi de kullandığını belirten Üster, ''Beşiktaş'ın rüşdünü ispatladığı dönemlerin, o dönemler olduğunu saptıyoruz. Sonra çeşitli sebeplerden ötürü kulübün kırmızıyı terk edip renksizliğe dönüşüyle enerji gücünü kaybettiğini biz uzmanlar olarak tespit etmekteyiz'' dedi.

  Üster, kulübün renklerini değiştirmesini ya da ''siyah-beyaz'' yerine ''beyaz-siyah'' olarak anılmasını önerdi. Beşiktaş'ın ''siyah-beyaz'' olarak anılmasının enerji gücünün daha da düşmesine neden olduğunu iddia eden Üster, amaçlarının ''biz beyazla doğduk, siyahla öleceğiz'' duygusunu benimseyen Beşiktaşlılara ve bütün Beşiktaş camiasına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. Beşiktaş gibi siyah-beyaz formayla mücadele eden Juventus'un başarılarında ise ekonomik durumunun ön plana çıktığını kaydeden Üster, Beşiktaş'ın ''Kırmızı-turkuaz, turuncu-mavi, sarı-mor, yeşil-koyu pembe'' renk gruplarından birini kullanmasını önerdi.

  bunu öneren kişli gerizekalıdır anlatılanlar kendi görüşüm değildir CyberTrouble


  ™ Haddinizi Bilmeniz Yeterli
  avatar
  Woldemort
  Moderatör
  Moderatör

  Aktiflik :
  10 / 99910 / 999

  Mesaj Sayısı : 128
  Uzmanlık : Null
  Grup : Sinema Filmleri Bölümü Sorumlusu
  Kayıt tarihi : 25/06/08

  default Geri: BJK yi Lızdıracak renkli teklif

  Mesaj tarafından Woldemort Bir Salı Kas. 18, 2008 1:43 am

  bilgi için saol
  avatar
  moskoy
  Özel Üye
  Özel Üye

  Aktiflik :
  10 / 99910 / 999

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 283
  Uzmanlık : Null
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 26/06/08

  default Geri: BJK yi Lızdıracak renkli teklif

  Mesaj tarafından moskoy Bir Salı Kas. 18, 2008 11:54 pm

  bir bjkli olarak şok olsum bjk siyah beyazdır öle kalması lazım bence
  çünki biz gücümüzü siyahtanda beyazdanda alırız böle batıl inançlar olmaması lazım
  paylaşım için saol
   Forum Saati C.tesi Ekim 20, 2018 11:24 pm